نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نمیدونم کدوم رشته و راه رو انتخاب کنم

1285
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17092
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم کدوم رشته و راه رو انتخاب کنم

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و اللخصوص اساتید بزرگوار
    من پسری 20 ساله هستم که دوران دبیرستان رو با نمرات نسبتا ضعیفی در رشته تجربی گذروندم.به سال کنکور که رسیدم سال اول که اصلا بخاطر امتحانات نهایی چهارم نتونستم هیچی بخونم و فقط یه کنکور الکی دادم که خودمم هیچ امیدی نداشتم،رسیدیم به سال دوم کنکور سال دومم کلی کلاس کنکور و کتاب کنکور و هزینه(بالای 3 میلیون تومن) به امید رشته های تاپ تجربی شروع به تلاش کردم که بخاطر یه سری اشتباهات شکست خوردم و قبول نشدم و حسابی شکسته شدم و خجالت زده شدم جلوی پدر و مادرم و خانواده و دوستان....خلاصه چون خیلی مصمم بودم که حتما جبران گذشته رو بکنم و روی پدر و مادرم رو سفید کنم در برابر بقیه تصمیم گرفتم برای سال بعد هم بخونم یعنی سه سال پشت کنکور ولی به آبان ماه93 که رسیدم متوجه شدم نمیتونم کنکور شرکت کنم دوباره چون به مشکل سربازی بر میخورم.پس مجبور شدم برای نرفتن به سربازی در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی-کاربردی رشته IT شرکت کنم و اتفاقا قبول هم شدم اما متوجه شدم این رشته اصلا اون چیزی نیست که من میخوام و با روحیه علمی و تحقیقاتی من جور در نمیاد،یعنی کلا با بازار کار آزاد و کار فنی روحیه من نمیخوره،من بیشتر دنبال کار های علمی و پژوهشی و تحقیقاتی هستم مثل رشته های مرتبط با زیست شناسی و شیمی ،پزشکی ، داروسازی، علوم ژنتیک و حتی دروس حوزوی.....حالا یه مدتیه جو رفتن به حوزه منو گرفته و دوست دارم وارد حوزه علمیه بشم که والدینم با اینکه مذهبی هستن مخالفت میکنن ومیگن توکه میخواستی حوزه بری چرا انقدر خرج رو دستمون گذاشتی و از همون اول نرفتی؟،چرا انقدر این شاخه و اون شاخه میپری و یه راه رو ادامه نمیدی؟ و همچنین میگن همچنان سنت داره بالا میره اما هنوز تکلیفت با خودت مشخص نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منم هرچی خواهش میکنم فایده نداره البته میدونم طلبگی و روحانی شدن سختی های زیادی داره هم درساشون سخته و هم امکان اذیت شدن هست ولی من روحیه ام مذهبیه و با کار فرهنگی هم میخوره
    .................................................. .
    این همه توضیح برای اینه که از شما کمک میخام که نظر شما چیه. من واقعا با خودم موندم خسته شدم از خودم نمیدونم چرا انقدر راه عوض میکنم چرا یه هدف رو کامل پیگیری نمیکنم......بنظرتون بازم کنکور بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا همین رشته رو که بهش علاقه ندارم ادامه بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا رو همون حوزه رفتن اصرار کنم؟؟؟؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : نمیدونم کدوم رشته و راه رو انتخاب کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط 9000000000 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و اللخصوص اساتید بزرگوار
    من پسری 20 ساله هستم که دوران دبیرستان رو با نمرات نسبتا ضعیفی در رشته تجربی گذروندم.به سال کنکور که رسیدم سال اول که اصلا بخاطر امتحانات نهایی چهارم نتونستم هیچی بخونم و فقط یه کنکور الکی دادم که خودمم هیچ امیدی نداشتم،رسیدیم به سال دوم کنکور سال دومم کلی کلاس کنکور و کتاب کنکور و هزینه(بالای 3 میلیون تومن) به امید رشته های تاپ تجربی شروع به تلاش کردم که بخاطر یه سری اشتباهات شکست خوردم و قبول نشدم و حسابی شکسته شدم و خجالت زده شدم جلوی پدر و مادرم و خانواده و دوستان....خلاصه چون خیلی مصمم بودم که حتما جبران گذشته رو بکنم و روی پدر و مادرم رو سفید کنم در برابر بقیه تصمیم گرفتم برای سال بعد هم بخونم یعنی سه سال پشت کنکور ولی به آبان ماه93 که رسیدم متوجه شدم نمیتونم کنکور شرکت کنم دوباره چون به مشکل سربازی بر میخورم.پس مجبور شدم برای نرفتن به سربازی در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی-کاربردی رشته IT شرکت کنم و اتفاقا قبول هم شدم اما متوجه شدم این رشته اصلا اون چیزی نیست که من میخوام و با روحیه علمی و تحقیقاتی من جور در نمیاد،یعنی کلا با بازار کار آزاد و کار فنی روحیه من نمیخوره،من بیشتر دنبال کار های علمی و پژوهشی و تحقیقاتی هستم مثل رشته های مرتبط با زیست شناسی و شیمی ،پزشکی ، داروسازی، علوم ژنتیک و حتی دروس حوزوی.....حالا یه مدتیه جو رفتن به حوزه منو گرفته و دوست دارم وارد حوزه علمیه بشم که والدینم با اینکه مذهبی هستن مخالفت میکنن ومیگن توکه میخواستی حوزه بری چرا انقدر خرج رو دستمون گذاشتی و از همون اول نرفتی؟،چرا انقدر این شاخه و اون شاخه میپری و یه راه رو ادامه نمیدی؟ و همچنین میگن همچنان سنت داره بالا میره اما هنوز تکلیفت با خودت مشخص نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منم هرچی خواهش میکنم فایده نداره البته میدونم طلبگی و روحانی شدن سختی های زیادی داره هم درساشون سخته و هم امکان اذیت شدن هست ولی من روحیه ام مذهبیه و با کار فرهنگی هم میخوره
    .................................................. .
    این همه توضیح برای اینه که از شما کمک میخام که نظر شما چیه. من واقعا با خودم موندم خسته شدم از خودم نمیدونم چرا انقدر راه عوض میکنم چرا یه هدف رو کامل پیگیری نمیکنم......بنظرتون بازم کنکور بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا همین رشته رو که بهش علاقه ندارم ادامه بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا رو همون حوزه رفتن اصرار کنم؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز شما یه جورایی دنبال ارامش در تحصیل هستید که مدیریت زمان و مکان در اختیارتون باشه

به همین خاطر دنبال نقابی از رشته های تحقیقاتی هستید

رشته هایی که در ایران کاربردی نداره چون متاسفانه در ایران به کارهای تحقیقاتی اهمیتی داده نمیشه

پس به همین خاطر اگر قراره انتخاب کنید باید بدونید در چه راهی قدم برمیدارید چون دروس حوزه هم خالی از سختی و مشکلات نیست

پس برای اینکه خودتون رو به خانواده اثبات کنید و مشخص کنید تصمیمتون قطعیه با مشاوری مجرب در این مورد مشورت کنید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17374
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من لیسانس روانشناسی دارم و امسال واسه ارشد خوب نخوندم و احتمالا قبول نمیشم
    حالا نمیدونم دوباره واسه ارشد بخونم یا کلا دوباره کنکور سراسری بدم و یه رشته ی بهتر قبول بشم رشتمم تجربی بود
    نمیدونم آینده ی کاری روانشناسی چطوریه الان یک ساله دنباله کارم ولی نیست
    نمیدونم چیکار کنم خیلییییییی سردرگمم
    اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18365
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اگه در صنايع شيميايي ليسانس بگيرم در اخر چه كاره ميشوم؟
    به نظر تون من رشته تجربي رو بردارم يا صنايع شميايي؟؟
    از يه طرف خانوادم انتخاب رشته ام رو به خودم گذاشتن و اصلا دخالت نميكنن!!
    از طرف ديگه من عاشق شيمي هستم و از رياضي و فيزيك خوشم نمياد
    از طرف ديگه تا حالا با نمره هاي خوب به بالا اومدم و حالا همه ميگن أنقدر خوندي كه بري فني ؟؟
    و تجربي اسم اش تو جامعه ما خوبه برعكس فني؟؟
    لطفا منو راهنمايي كنين!!ممنون

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18406
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من امسال(94) کنکور تجربی دادم. تا قبل از عید میشه گفت به زیست علاقه داشتم ولی رفته رفته علاقه ام کم شد و بیشتر به فیزیک علاقه مند شدم.طوری که حدودا از یک ماه مونده به کنکور چون کنکور تجربی ثبت نام کرده بودم ولی علاقه ام فیزیک محض بود ، درس خوندن رو ول کردم و میخوام برای کنکور سال بعد رشته ریاضی و در ادامه فیزیک محض رو ادامه بدم. از عواقب فیزیک خوندن هم ترسی ندارم(چه قبول نکردن خانواده ، چه بازار کاری افتضاح فیزیک و...)
    سال اول دبیرستان موقع انتخاب رشته از اونجایی که پدرم اصرار میکرد که برم ریاضی و منم با پدرم مشکل داشتم ، بنابراین حتی به زیر رشته های رشته ریاضی نگاه هم نکردم و یه راس اومدم تجربی!
    حالا تنها دغدغه من اینه که میترسم علاقه ام به فیزیک مثل زیست کم بشه
    نمیدونم شاید اصلا به زیست علاقه خاصی نداشتم ولی چون باید برای کنکور میخوندم سعی کردم علاقه رو ایجاد کنم
    الان خیلی سردرگمم و میخوام بدونم علاقه به رشته های درسی رو چجوری تشخیص میدن؟ یعنی من از کجا باید بدونم به پزشکی علاقه دارم یا فیزیک یا شیمی یا برق یا ... ؟تست های شخصیتی و ... رو دادم ولی مشکل این تستها اینه که مشخص نمی کنن چه رشته درسی رو ادامه بدم؟یعنی هیچوقت رشته فیزیک محض یا شیمی محض و غیره رو جزو پیشفرض هاشون در نظر نمی گیرن. تنها شناختی که از خودم دارم اینه که به پژوهش و تولید علم بیشتر از استفاده از علم علاقه دارم.
    در ضمن این رو عرض کنم که وقتی میخواستم درس خوندن برای کنکور رو ول کنم ، علاقه ام به فیزیک خیلی خیلی زیاد بود و در اصل بیشتر هیجان بود تا علاقه ، ولی الان واقع بین تر شدم و هیجان ندارم ولی بازهم به فیزیک علاقه دارم
    امیدوارم منظورمو رسونده باشم هرچند که خیلی درهم نوشتم
    پیشاپیش ممنون از پاسخهاتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد